Jesienne dolegliwości – jak sobie radzić?

Jesienne dolegliwości – jak sobie radzić?

jesienna auraJesień to z jednej strony piękny okres, z drugiej zaś jest okresem trudnym dla ludzkiego organizmu. Nagle zmieniające się warunki atmosferyczne, brak słońca, podwyższona wilgotność, skoki temperatury. To wszystko musi znieść nasz organizm.

Niestety często bywa tak, że przegrywa on walkę z jesienną aurą. Czynniki wymienione powyżej są tak niekorzystne, że mało który system obronny może dać sobie radę. Nawet jak zdołamy obronić się przed zagrożeniami z tej strony to pojawia się dodatkowe źródło choroby w postaci zarażenia od innej osoby. Na to już nie ma siły.

Aby nasz system obronny nie był zostawiony sam sobie musimy go wspierać. Najlepiej w tej walce spisuje się medycyna naturalna. Wiele osób zażywa leki, specyfiki kupowane w aptekach. Są one skuteczne dlatego, że w większości przypadków są one pochodzenia naturalnego. Lecz należy pamiętać, że część z nich posiada związki chemiczne w postaci substancji wiążących, konserwujących i innych. Tu możemy zastosować kilka tradycyjnych, nieco zapomnianych metod.

Czosnek – lepszy od tetracykliny czy penicyliny, może swobodnie zastąpić antybiotyki! Ponadto zwalcza wirusy, bakterie, pasożyty, grzyby, działa przeciwzakrzepowo i przeciw utleniająco.

Kapusta – posiada ogromne ilości składników mineralnych ( fosfor, mangan, miedź, potas, wapń, żelazo, sód oraz witaminy A, C, E i z grupy B), reguluję temperaturę ciała, gdy jest za niska podwyższa lub na odwrót.

Cytryna – bogata w witaminy z grupy C, A , witaminy z grupy B-kompleks, kwas pantotenowy, pirydoksynę i kwas foliowy, żelazo, miedź, potas i wapń. Chroni organizm przed wirusami i przeziębieniami.

Miód posiada właściwości przeciwzapalne, odnawiające i oczyszczające. U dzieci spożycie miodu wzmaga rozwój umysłowy i zwiększa odporność na choroby.

Doskonałą miksturą jest mieszanina łyżki miodu, porcji wyciśniętego soku z cytryny, oraz dwóch – trzech posiekanych ząbków czosnku. Całość należy umieścić w słoiku i odczekać tydzień. Po tygodniu stosować jedną łyżeczkę dziennie. Działa uodparniająco, przeciwzakrzepowo, przeciwgrzybicznie, antybakteryjnie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *