Jak walczyć z cellulitem?

Jak walczyć z cellulitem?

Ulubiona” choroba cywilizacyjna kobiet, to oczywiście cellulit. Jak sobie z nim radzić? To wiedzą wszystkie, ale walka jest ciężka. Dieta, krioterapia, ćwiczenia – co działa naprawdę?

Cellulit jest chorobą, a nie jedynie mankamentem urody. Oczywiście ruch jest sposobem na wszystkie dolegliwości ciała, ale w tej sytuacji nie wystarcza. Salony kosmetyczne oferują wiele różnych zabiegów, masaży, a stosunkowo nową metodą jest leczenie zimnem w kriokomorze.

Zbawienna krioterapia

Z kriokomory mogą korzystać prawie wszyscy. Niewskazana jest zdecydowanie tym, którzy mają poważne problemy sercowo-naczyniowe i choroby nowotworowe. W przypadku leczenia cellulitu stosuje się krioterapię miejscową i kriokomory Ceny są różne, ale to już jednak zabieg dostępny dla wszystkich.

Krioterapia poprawia krążenie i mikrokrążenie, czyli wspomaga przemianę materii. Jak wiadomo cellulit łączy się z osłabieniem przepływu krwi i limfy w organizmie. W temperaturze -120 stopni organizm zaczyna pracować na pełnych obrotach. W połączeniu z dietą i ruchem krioterapia jest doskonałym sposobem na redukcję wagi. Wiele salonów piękności oferuje w pakiecie jeszcze odpowiednie ćwiczenia pod okiem specjalisty.

Kremy i masaże

Najlepsze efekty dają profesjonalne masaże antycellulitowe. Samemu trudno dokładnie przeprowadzić taki domowy zabieg. Drenaż limfatyczny poprawi krążenie chłonki i pomoże w rozbiciu tkanki tłuszczowej. Panie chwalą prosty masaż zwykłą bańką chińską, ale właśnie tutaj potrzeba pomocnych i zdecydowanych rąk. Jeśli chodzi o reklamowane cudowne kremy, to z całą pewnością służą skórze, ale pod warunkiem, że porządnie wmasujemy je w skórę.

Dieta i ruch, czyli oczywistości

Wszyscy wiedzą, że bez diety ani rusz. Żeby faktycznie wspomóc walkę z cellulitem trzeba zmienić tryb życia. Nie wystarczy krótkotrwała zmiana jadłospisu. Nie należy jednak rezygnować z tłuszczu, bo to właśnie on wspomaga walkę z cellulitem. Omega 3 i omega 6, a właściwie ich źródła to podstawa diety. Tłuste ryby, świeże warzywa, jak najmniej przetworzonej żywności i dużo białka – to w skrócie idealna dieta.

Wniosek?

Połączenie krioterapii, masażu, ćwiczeń z odpowiednią dietą to gwarancja sukcesu. Fakt, to nie jest łatwa walka, ale warto się za nią zabrać wcześniej, żeby maksymalnie ją skrócić.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *