Jak poradzić sobie z tłustą cerą?

Jak poradzić sobie z tłustą cerą?

twarzProblem świecącej się twarzy dotyczy wielu kobiet. Nadmierne błyszczenie nie tylko nieestetycznie wygląda, ale także wpływa na nasze samopoczucie psychiczne. Jak z nim walczyć? Oo kilka skutecznych porad.

Przyczyną błyszczenia się skóry twarzy jest nadmierna ilość wydzielanego sebum. Problem ten dotyczy głównie kobiet, które mają cerę tłustą lub mieszaną. Sebum odpowiada za miękkość skóry oraz zapewnia jej ochronę przeciwgrzybiczną i antybakteryjną. Niestety wydzielane w nadmiarze sprawia, że nasza twarz nabiera niechcianego „połysku”. Na szczęście dzięki stosowaniu odpowiednich kosmetyków i pielęgnacji możemy pokonać błyszczenie.

 

Zacznijmy jednak od plusów posiadania tłustej cery. Starzeje się ona wolniej niż pozostałe typy cery, czyli ilość zmarszczek także się zmniejsza. Do codziennej pielęgnacji używajmy żelów zawierających kwas salicylowy lub glikolowy. Pomogą one nam dokładnie oczyścić skórę bez nadmiernego wysuszenia. Dodatkowo możemy użyć toników i kremów matujących. Do mycia twarzy używamy wody letniej. Nigdy gorącej, ani zbyt zimnej. Raz na tydzień możemy zastosować maseczkę oczyszczającą, np. z glinki. Dogłębnie usunie ona toksyny z pór oraz dodatkowo nawilży naszą cerę. Oprócz maseczek wskazane jest też stosowanie peelingu. Usunie on martwy naskórek, który blokuje ujście gruczołów łojowych. Po każdym z takich zabiegów powinniśmy nałożyć krem nawilżający o właściwościach matujących. Przed makijażem na twarz nałóżmy krem matujący, który zwęzi pory i sprawi, że nasza twarz dłużej zachowa świeży wygląd.

kobieta

Nie bez znaczenia jest tez odpowiednia dieta. Wskazane jest ograniczenie spożycia cukrów, soli oraz alkoholu. Zamiast tego powinniśmy wzbogacić naszą dietę o produkty zawierające witaminę B2 oraz żelazo.

One Response to “ “Jak poradzić sobie z tłustą cerą?”

  1. Marta pisze:

    Mam ten problem, ale już się z nim pogodziłam. Dlaczego ? Wiem, że moja skóra starzeje się wolniej 😀 To główny plus, który sprawił, że naprawdę polubiłam swoją cerę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *