Jak ochronić się w okresie jesiennym?

Jak ochronić się w okresie jesiennym?

jesienny liscOkres jesienny, jest nader trudny do zniesienia dla ludzkiego organizmu. Zdecydowana zmiana pogody, nagły spadek temperatury oraz znikoma ciągle malejąca liczba godzin słonecznych nie nastraja optymistycznie. Najtrudniejszym okresem jest właśnie moment przejścia lata w jesień. Gdy nastąpi to sukcesywnie i powoli to jest to dla nas bardziej korzystne. Gorzej jednak gdy mamy upalny październik, którego aura w ciągu jednego dnia zamienia się diametralnie, w iście angielski miesiąc.

Jednak najtrudniejszy jest okres gdy zaczynają padać deszcze a temperatury oscylują w zakresie 5 maksymalnie 10 stopni Celsjusza. Taki stan rzeczy powoduje, że odzywają się u nas wszelkie stany reumatyczne, płuca, górne drogi oddechowe są atakowane zimnym wilgotnym powietrzem. Takie powietrze jest przyczyną wielu chorób. Od popularnych przeziębień na zapaleniu płuc kończąc.

 

Jak więc przetrwać ten trudny okres? Należy zadbać o odpowiedni ubiór. Musi on nie tylko być dostosowany do pogody ale również musi zapewnić nam ochronę na wypadek zmiany pogody. Dobrym sposobem jest stosowanie metody ubioru na tak zwaną cebulkę. Kolejnym ważnym aspektem, jest dieta. Jesień oprócz minusów pogodowych ma plusy. Do wartości dodatnich tej pory roku należy zaliczyć plony w postaci szerokiej gamy owoców. Owoce jesienne posiadają bardzo dużą liczbę witamin. I ten fakt musimy wykorzystać. Wprowadzenie do naszego menu jesiennych jabłek, buraków, czosnku, gruszek zapewni nam odpowiednią dozę witamin i mikroelementów.

 

Oprócz ubrania i diety możemy jeszcze dodatkowo sobie pomóc. Posiadając odrobinę wolnego czasu, udajmy się na spacer bądź do solarium. Nasz organizm potrzebuje tlenu i słońca. Gdy jednak pogoda nie zachęca do spacerów, dobrym sposobem na walkę z jesienną aurą jest zapewnienie sobie rozrywki w domu. Włączmy sobie klimatyzator niech ogrzeje nasze pomieszczenie  i siądźmy spokojnie na ulubionym fotelu, zagłębmy się w lekturze fascynującej książki lub obejrzyjmy ciekawy film. Taka chwila relaksu, na pewno nas nastroi pozytywnie. Wystarczy sprawdzić aby się przekonać.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *