Jak idealnie nakładać podkład?

Jak idealnie nakładać podkład?

podkladSztuka dobrego makijażu to przede wszystkim umiejętność wydobycia i podkreślenia tego, co w naszej twarzy najważniejsze przy jednoczesnym zachowaniu efektu naturalnego piękna. Nie jest to łatwe, zważywszy na fakt, że nasza twarz wymaga zazwyczaj zatuszowania pewnym niedoskonałości.

Wiele kobiet, uważa, że im więcej podkładu użyje, tym lepszy będzie efekt końcowy. Nie ma oczywiście nic bardziej mylnego. Pamiętajmy bowiem, że każda dodatkowa warstwa makijażu to niestety forma obciążenia dla naszej twarzy i cery.

Jeśli zatem rzeczywiście mamy kilka niedoskonałości, które chcemy zakamuflować, lepiej jest użyć jednego dobrze kryjącego produktu.

Przede wszystkim jednak warto zadbać o jakość naszej skóry. Żadna skóra nie będzie wyglądała dobrze, jeśli co jakiś czas nie wyrównamy jej struktury peelingiem lub nie zastosujemy odżywczej maseczki.

Ponadto wiosna, która nadchodzi do nas dużymi krokami to idealny czas na zastosowanie nowego kremu do twarzy. Postawmy na coś delikatniejszego, w porównaniu z ciężkimi kremami ochronnymi na zimę.

Dopiero po odpowiedniej pielęgnacji przejdźmy do makijażu. Każda kobieta podczas jego wyboru powinna kierować się czymś innym. Dla jednych liczy się bowiem idealne krycie, a dla drugich matowe wykończenie. Wreszcie nie brakuje kobiet, które od podkładu oczekują nawilżenia i rozświetlenia.

Zacznijmy zatem od zaklasyfikowania naszej skóry do jednej z tych trzech kategorii, a dopiero później idźmy na zakupy.

Co z kolorem?

Ogólna zasada doboru odcienia podkładu do naszej cery mówi o tym, by wybierać go zawsze w tonie nieco jaśniejszym od naszego naturalnego kolorytu. Zbyt ciemna konsystencja nałożona na naszą twarz może bowiem bardzo szybko spowodować niespecjalnie pożądany efekt maski.

Oczywiście pamiętajmy także o tym, że zimą nasza cera jest jaśniejsza, natomiast latem o kilka tonów ciemniejsza na wskutek powstającej opalenizny.

Jeśli zatem chcemy być makijażowymi perfekcjonistkami powinniśmy trzymać w swojej toaletce dwa podkłady: jeden w wersji na lato, drugi w wersji zimowej.

Jak nakładamy podkład?

Przed nałożeniem podkładu na twarz niezbędne jest odpowiednie oczyszczenie twarzy oraz zastosowanie kremu. Bez  tego żaden makijaż nie będzie wyglądał dobrze.

Gdy nasza twarz jest już odpowiednio przygotowana, rozpoczynamy od wyciśnięcia niewielkiej ilości preparatu na opuszki palców dłoni. Podkład możemy nakładać albo przy użyciu palców albo specjalnym pędzlem.

Podczas nakładania podkładu warto rozpocząć najpierw od środka twarzy i powoli przemieszczać się na boki.

W kwestii podkładów sprawdza się niestety teoria, że im droższy produkt tym lepiej wykonany i trwalszy makijaż. Właśnie dlatego światowi kreatorzy makijażu polecają takie marki jak: sisley, czy serge lutens.

makijaż

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *