Domowe sposoby na przeziębienie

Domowe sposoby na przeziębienie

Z pierwszymi objawami choroby najczęściej staramy się walczyć sami. Korzystamy z leków, które w aptekach dostępne są bez recepty oraz wykorzystujemy domowe sposoby walki z przeziębieniem. Warto skorzystać z nich zaraz po pojawieniu się pierwszych objawów, aby szybko i skutecznie zwalczyć chorobę.

Jak walczyć z osłabieniem organizmu?

Przeziębienie objawia się zmęczeniem i pogorszeniem samopoczucia. Najczęściej zdajemy sobie sprawę z osłabienia organizmu i czujemy, że coś jest nie w porządku. Warto zatem od razu przystąpić do zwalczania przeziębienia, aby nie zamieniło się ono w poważniejszą infekcję. Wirusy najlepiej czują się w temperaturze 33-34ºC, zatem przede wszystkim należy podnieść temperaturę ciała. Jest to szczególnie ważne, gdy wrócimy do domu przemoczeni lub przemarznięci. Warto wziąć gorącą kąpiel lub przynajmniej wymoczyć stopy w ciepłej wodzie. Pomocne będą także rozgrzewające maści, które bez recepty można kupić w każdej aptece. Po takich zabiegach należy założyć na siebie ciepłe ubrania i położyć się do łóżka. Nie zapominajmy także o uzupełnianiu płynów – do herbaty warto dodawać cytrynę, miód oraz sok malinowy. Wykorzystajmy także właściwości imbiru, który nie tylko rozgrzewa, ale działa także przeciwzapalnie.

Domowe sposoby na katar i kaszel

Przeziębieniu najczęściej towarzyszą uciążliwe objawy w postaci kataru i kaszlu. Domowymi metodami możemy zniwelować te dolegliwości lub przynajmniej je złagodzić. Jeżeli dokucza nam katar, to warto udrożnić drogi oddechowe. Sami możemy wykonać akupresurę, która złagodzi odruch kichania. Opuszkami palców należy przez kilka minut uciskać punkty, które znajdują się u nasady skrzydełek nosa. Tę samą czynność wykonajmy także nad nosem, czyli między naszymi brwiami. W walce z katarem pomoże nam także syrop z czerwonej kapusty, który możemy przygotować samodzielnie. Niezbędna będzie nam do tego jednak sokowirówka, przez którą należy przepuścić kapustę. Uzyskany w ten sposób sok należy zagotować, a po ostudzeniu dodać do niego pół szklanki miodu. Taką mieszankę powinno się przyjmować 3-4 razy dziennie, po jednej łyżeczce. W trakcie przeziębienia warto mieć w domu cebulę, bowiem przygotowany z niej sok pozwoli nam wygrać walkę zarówno z katarem, jak i z kaszlem. Zawiera ona dużo witaminy C i rutyny, która jest głównym składnikiem popularnych środków na przeziębienie. Cebulę należy obrać i mocno zmiażdżyć, aby wypłynął z niej sok. Można ją także pokroić i umieścić w słoiku z dodatkiem cukru – po kilkunastu godzinach w ciepłym miejscu puści ona sok. Inne sprawdzone sposoby na walkę z przeziębieniem można znaleźć tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *