Ostatnio pisaliśmy o peelingu kawitacyjnym oraz o mikrodermabrazji. Dziś przybliżymy Wam kolejny zabieg – darsonwalizacja. Co kryje się pod jego nazwą, jakie ma działanie i dla kogo jest przeznaczony, a kto nie może z niego korzystać? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.
Nazwa darsonwalizacja pochodzi od działania prądów d’Arsonwala (wprowadzonych do lecznictwa przez francuskiego lekarza Jacquesa Arsene d’Arsonvala), które wykorzystywane są w zabiegu. Prądy o częstotliwości nawet 500 kHz oddziałują na naczynia krwionośne.
Jak dokładniej przebiega proces darsonwalizacji?
Działanie darsonwalizacji przeprowadzane jest na kilku poziomach. Główne z nich polega na
przesyłaniu wysokich prądów poprzez transformator są do ciała. Prądy wytwarzają minimalną ilość ciepła w tkankach tym samym wpływając na zakończenia nerwów. To z kolei prowadzi do zmian w naczyniach krwionośnych skóry i ich funkcjonowaniu. Inny proces zachodzący podczas zabiegu to wytwarzanie cząsteczek wzbogaconego tlenu przyczyniającego się do dokładnego złuszczania martwego naskórka.
Jakie jest działanie darsonwalizacji?
Dzięki zabiegowi darsonwalizacji zostaje przyspieszona przemiana materii w komórkach skóry. Do tego zostaje zwiększona absorpcja wszelkich substancji leczniczych, które są zawarte w używanych przez nas kosmetyków. Darsonwalizacja działa także bakteriobójczo, uspokajająco oraz przeciwbólowo. Dodatkowo rozgrzewa komórki skóry.
W jakich przypadkach stosujemy darsonwalizację?
Darsonwalizacji stosuje się głównie w przypadku:
Darsonwalizacja działa także w przypadku:
Kiedy nie należy (nie wolno) stosować zabiegu darsonwalizacji?
Głównymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu darsonwalizacji są:
Efekty stosowanego zabiegu widoczne są już po pierwszej darsonwalizacji. Do pełnego poprawienia stanu skóry poleca się około 15-20 zabiegów trwających po ok. 10 minut.
Leave a Reply