Co zrobić aby dziecko było zdrowe jesienią?

Co zrobić aby dziecko było zdrowe jesienią?

deszczowa poraJak zapewnić dziecku ochronę jesienią jest to zapewne pytanie, które zadaje sobie wiele matek i ojców. Okres jesienny jest trudny dla dorosłego człowieka a co mają powiedzieć dzieci, które nie zawsze rozumieją co się wokół nich dzieje.

 

Po pierwsze musimy zapewnić młodemu organizmowi komfort cieplny. Pamiętajcie, że jesień to nie lato. Jesień jest nieprzewidywalną porą. O tej porze roku rano może może być ciepło, lecz po południu temperatura może spaść nawet o 10 kresek na termometrze. Ubierając dziecko weźmy pod uwagę, że jest ono ruchliwe i nie myśli o konsekwencjach gdy na przykład się spoci. Dobrą zasadą jest to, żeby stosować ubiór letni najdłużej jak się da. Organizm ma czas na dostosowanie się do warunków jesiennych. Błędem jest ubieranie dziecka w strój zimowy w momencie nastania pierwszych dni jesieni chyba, że spadnie śnieg. Najlepiej przewidywać i ubierać dziecko na tak zwaną cebulkę. Kolejnym ważnym aspektem jeżeli chodzi o równowagę termiczną młodego organizmu jest temperatura w pomieszczeniach. Często się zdarza, że okres wczesnojesienny wymaga ogrzewania. Warto powoli dogrzewać pomieszczania w których przebywają dzieci. Oczywiście trzeba robić to z głową i umiarem. Dogrzewanie polega na powolnym, stopniowym dogrzewaniu pomieszczeń.

Za dolną granicę temperatury od jakiej powinno się dogrzewać pomieszczenia jest 18 stopni Celsjusza a maksymalne 22 stopnie. Łagodne przyzwyczajenie dziecka do ogrzewania uchroni je przed szokiem termicznym. Jednak i tu sprawa nie jest taka prosta.

Część z nas mieszka w blokach, gdzie ogrzewaniem steruje ktoś z zewnątrz.- zarząd, system. Nie zawsze ogrzewanie centralne umożliwi nam łagodne przyzwyczajenie dziecka do sezonu grzewczego. Przypadków może być wiele, a to ktoś zapomni uruchomić system, a to Jesień zaskoczy zarząd i lub wystąpią inne tego typu sytuacje. Doskonałym rozwiązaniem tego typu problemu jest klimatyzator. Współczesne klimatyzatory maja wiele funkcji. Nie tylko chłodzą one powietrze ale również je ogrzewają, filtrują, jonizują. Nowością są klimatyzatory inverterowe. Pracują one w zakresach temperatur, w których nie pracują klasyczne klimatyzatory. Inwertery dzięki swojej budowie pracują wydajnie, ekonomicznie i cicho. Gdy zamontujemy klimatyzator, wszelkie obawy związane z tym kiedy zostanie uruchomione ogrzewanie naszego mieszkania staną się bezpodstawne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *