Co zamiast energetyków?

Co zamiast energetyków?

Energetyki czyli inaczej napoje energetyczne (izotoniczne) przeznaczone są dla osób wykonujących wzmożony wysiłek fizyczny, fizyczny. Ich głównym zadaniem jest zwiększenie reakcji, koncentracji, wydolności organizmu. Poza tym przeciwdziałają one zmęczeniu.

Sama idea tego typu napojów jest doskonałym pomysłem. Ale czy na pewno napoje te są zdrowe? Niestety ale ostatnie doniesienia naukowców i mediów przekreślają ich rolę jako pożytecznych dla naszego zdrowia. Owszem są jakimś sposobem na poradzenie sobie z ograniczeniami ludzkiego organizmu ale mają one również negatywny wpływ na niego. Dlaczego tak się dzieje?

Napoje te aby były skuteczne, muszą posiadać w swoim składzie dużą ilość kofeiny lub innych substancji stymulujących. Nadmiar tych substancji może spowodować palpitacje serca, udary w następstwie, których może nastąpić zgon. Sytuacja ta może pojawić się nawet u osób młodych, uznawanych za zdrowe. Wiele młodych osób nie ma świadomości o tym jakie ich organizm posiada wady. Zażycie dużej ilości napoi energetycznych, może spowodować ich ujawnienie. Na pewno nie powinny spożywać ich dzieci i młodzież.


Co zastosować aby zastąpić napoje energetyczne?

Jest kilka pomysłów. Pierwszym jest Yerba mate – liście z ostrokrzewu Paragwajskiego. Yerba jest spożywana tradycyjnie w całej Ameryce południowej. Pija się ją za pomocą rurki – bombilli z pojemników wykonanych z tykwy. Działanie Yerba mate jest podobne do mocnej kawy z tym, że nie posiada ona kofeiny.

Drugim pomysłem są naturalne soki warzywne, najlepiej świeżo wyciśnięte. Posiadają one szereg witamin w ogromnej ilości, mikroelementów, związków żelaza, i innych pobudzających do życia składników. Przykładowy przepis na warzywny napój dający kopa jest prosty.

wyciskarkaWystarczy mieć sokowirówkę oraz buraka, 2-3 słodkie i soczyste jabłka, 3 marchewki, kawałek pora, ćwierć szklanki soku z kiszonej kapusty. Wszystko przepuszczamy przez sokowirówkę. Otrzymanego napoju należy wypić jedną szklankę i odczekać około godzinę. Zobaczycie efekt.

Jeszcze jednym sposobem oferowanym przez medycynę naturalną, są rozmaite herbatki ziołowe. Można je kupić w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w tabletki z żeń-szenia, lecytynę. Wystarczy odwiedzić aptekę lub sklep zielarski. Dodatkowym atutem naturalnej medycyny jest cena. Napoje energetyczne są drogie. Jednorazowy zakup wymienionych rzeczy wyjdzie drożej, ale pamiętajmy, że jest to zakup na co najmniej miesiąc.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *