Co z odszkodowaniem kiedy zawiódł lekarz?

Co z odszkodowaniem kiedy zawiódł lekarz?

Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie powiedzieć, że jeśli trafimy pod przysłowiowy nóż, to będzie nam dane w przyszłości czuć się lepiej. Zdarza się tak, że służba zdrowia, która miała nam teoretycznie pomóc rozwiązać problem, przysparza nam kolejnego. W takim przypadku bardzo ważne jest ubieganie się o odszkodowanie, a także o ewentualne przyznanie renty, jeśli błąd lekarski był na tyle poważny, że wykluczył nas na przykład z wykonywania zawodu, a może nawet jakiejkolwiek pracy.

Dzieje się tak jeśli dochodzi do tak zwanego błędu medycznego w trakcie różnych form leczenia, hospitalizacji, operacji czy nawet prostego zabiegu. W takiej nieszczęśliwej dla nas sytuacji musimy starać się o uzyskanie odpowiedniego odszkodowania, ponieważ ten błąd popełniony przez specjalistów obejmuje pokrycie strat finansowych poniesionych w całym zakresie niekompetentnego działania na naszą niekorzyść.

Należy pamiętać o tym, że jesteśmy w stanie zażądać zwrotów kosztów leczenia w naprawdę wielu sytuacjach. I tak na przykład jeśli błąd lekarski nastąpił podczas leczenia w szpitalu, a nawet w wyniku specjalistycznej konsultacji bądź też dodatkowej pomocy lekarskiej. Możemy ubiegać się również o zwrot kosztów związanych z wykupieniem lekarstw, które na przykład były przepisane niewłaściwie. Ewentualne odszkodowanie obejmuje też sferę związaną z specjalistycznym odżywianiem się, które zostało nieprawidłowo zasugerowane i rozplanowane, a także jeśli byliśmy zmuszeni do nabycia protez czy też aparatów, takich jak aparaty słuchowe, po tym w wyniku niewłaściwie wykonanego zabiegu, pogorszył nam się znacznie słuch. O zwrot kosztów należy się również starać, jeśli na marne poszły nasze fundusze przeznaczone na transport, także przejazdy osób bliskich w celu odwiedzin. Wliczyć do tego grona należy także wydatki na szereg zabiegów rehabilitacyjnych, które musieliśmy odbyć po źle wykonanej operacji, jak również szeroko pojęte przygotowania do wykonywania nowego zawodu, jeśli nasz uraz uniemożliwił nam kontynuowanie naszej dotychczasowej pracy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *