Co można wyczytać z oczu?

Co można wyczytać z oczu?

Pokaż mi swoje oczy, a powiem ci, co ci dolega. Okazuje się, że oczy nie są już tylko zwierciadłem naszej duszy, ale także lustrem w którym odbijają się wszystkie nasze choroby.

Irydologia, czyli metoda medycyny naturalnej pozwalająca na ocenę stanu zdrowia na podstawie analizy zmian występujących w tęczówce zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Jeszcze kilka lat temu metody tej nie traktowano zbyt poważnie i zaliczano do kolejnych hochsztaplerskich sztuczek.

Zwolennicy irydologi twierdzą, że prawa tęczówka ukazuje w jakim stanie są nasze organy umieszczone po stronie prawej, lewa tęczówka diagnozuje organy po lewej stronie. Czego zatem szuka na powierzchni naszego oka irydolog? Po pierwsze diagnoza irydologiczna jest całkowicie bezbolesna. Lekarz ogląda gałkę oczną w lampie szczelinowej, która powiększa tęczówkę kilkadziesiąt razy, dzięki czemu wszelkie zmiany na jej powierzchni są bardzo dobrze widoczne. Każda plamka, linia, zagłębienie może świadczyć o zmianach chorobotwórczych. W przypadku problemów z układem pokarmowym, na obwodzie tęczówki widoczny jest ciemny pierścień. Brązowe plamy na powierzchni tęczówki prawdopodobnie świadczą o problemach z wątrobą, a jeśli są żółte to mogą wskazywać na problemy z nerkami. Z mapy oka nie dowiemy się na jaką konkretnie chorobę zapadliśmy, ale otrzymamy sygnał, że niektóre nasze narządy wewnętrzne nie pracują tak jak powinny. Pamiętajmy, żeby nie traktować irydologii jako terapii samej w sobie, ale jako metodę diagnostyczną, która ma nam pomóc w określeniu źródła choroby.

Kolor tęczówki mówi o skłonnościach do określonych chorób. Osoby o niebieskim kolorze oczu często cierpią na przekwaszenia organizmu oraz ogólnie cierpią na dolegliwości związane z żołądkiem. Mogą także częściej zapadać na choroby nerek, tarczycy oraz na artretyzm. Osoby o szarych i zielonych oczach miewają kłopoty z trawieniem, dlatego powinni szczególnie pamiętać o kontrolowaniu stanu swojej wątroby oraz trzustki. Osoby o oczach koloru brązowego szczególne narażeni są na choroby serca.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *