By nie nadepnąć na odcisk…

By nie nadepnąć na odcisk…

Wyższe temperatury zachęcają do eksponowania nóg, jednak letnie obuwie nie jest wolne od wad. Często najmodniejsze buty sezonu przysparzają kłopotów w postaci odcisków i pęcherzy. Jak z nimi walczyć?

Rozróżnia się dwa rodzaje odcisków: twarde i miękkie. Główną ich przyczyną jest ściskanie skóry pomiędzy kośćmi stopy a obuwiem. Odciski lubią pojawiać się na wierzchniej warstwie stóp, z boku na czubku palca lub na śródstopiu. Nieestetyczne i bolące, skutecznie potrafią zepsuć radość płynącą z upalnych dni, a także zniechęcić nawet do najmodniejszych butów. Na szczęście istnieje szereg sprawdzonych domowych zabiegów, które pozwolą się z nimi uporać.

Nie trzeba wyrzucać modnych butów, by uchronić swoje stopy. Jeśli pojawiły się na nich odciski czy pęcherze, można nasmarować je sokiem z łodygi nagietka. Inną pomocną rośliną będzie cebula. Pokrojoną w talarki należy moczyć godzinę w occie,a następnie zrobić z niej okład. Powinien on znajdować się na stopie kilka godzin, najlepiej w ciągu nocy.

By pozbyć się uciążliwych dolegliwości można również wymoczyć stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej i ochłodzonego naparu z rumianku. Wystarczy jedna łyżeczka sody na dwa litry wody. Już po kwadransie stopy powinny być miękkie.

Na odciski pomoże plasterek cytryny przyłożony do miejsca, w którym pojawił się odcisk. Sok z cytryny zadziała również w połączeniu z rozdrobnionymi tabletkami aspiryny. Tak przygotowany preparat należy nanieść na stwardniałą skórę po czym owinąć szczelnie folią spożywczą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *