Bez ubezpieczenia: ile kosztuje leczenie?

Bez ubezpieczenia: ile kosztuje leczenie?

Co zrobić, gdy nie jest się ubezpieczonym, a trafi się do szpitala? To pytanie stawiają sobie nie tylko bezrobotni absolwenci wyższych uczelni, których nie brakuje. Na jakie koszty narazi się ktoś taki w razie choroby bądź urazu?

Śpieszmy się ubezpieczyć

Warto odnotować, że we wszystkich szpitalach w Polsce hospitalizacja kosztuje tyle samo pieniędzy. Oznacza to, że jeśli nieubezpieczona osoba musi zapłacić za swoje leczenie, to zapłaci za swój pobyt taką samą kwotę, jaką płaci szpitalom za pacjenta Narodowy Fundusz Zdrowia. reumatolog

Tyle samo, czyli ile? Według cennika NFZ, cytowanego przez portal Gazeta.pl, za zaburzenie równowagi zapłaci się w takiej sytuacji aż tysiąc siedemset szesnaście złotych. Za trzydniowe leczenie udaru mózgu zapłaci się cztery tysiące cztery złote, za wyleczenie choroby układu nerwowego: cztery tysiące dwieście dwanaście złotych, a za zachowawcze leczenie urazu głowy bez istotnego uszkodzenia mózgu zapłacić trzeba osiemset trzydzieści dwa złote. Gdy uszkodzenie mózgu jest istotne, płaci się tysiąc pięćset sześćdziesiąt złotych. Encefalopatia to koszt aż dwóch tysięcy dwustu osiemdziesięciu ośmiu złotych, a diagnostyka i leczenie przez trzy dni padaczki związana jest z opłatą w postaci czterech tysięcy czterech złotych. Kompleksowe zabiegi w jaskrze i zaćmie to koszt 5668 złotych, a średnie zabiegi na ochronnym aparacie oka- 780 złotych. Średnie zabiegi na oczodole i aparacie łzowym to koszt 2288 złotych. Za leczenie zachowawcze okulistyczne zapłacimy ich 2184. Jeżeli zaś chodzi o średnie zabiegi krtani, gardła i jamy ustnej (po osiemnastym roku życia) to ich koszt wynosi 1352 zł. A ile kosztują średnie zabiegi szczękowo-twarzowe? 3172 złotych.

zabieg operacyjny

Co ze średnimi zabiegami uszu? To koszt 1040 zł. Jeśli zaś chodzi o średnie zabiegi nosa, wiąże się to z wydaniem 1612 złotych. Jeżeli zaś chodzi o ostre zapalenie zatok przynosowych, następujące z powikłaniami po osiemnastym roku życia, to ich koszt jego leczenia wynosi 3276 złotych. Lecząc dychawicę oskrzelową, zapłacimy 2548 złotych. Przy zatorze płucnym wiąże się to z wydatkiem 4160 złotych. Ropień płuc, ropowica to 4680 zł za leczenie. Za leczenie zapalenia płu w zależności od tego, czy nastąpiło z brakiem powikłań czy z powikłaniami zapłacimy odpowiednio 1300 i 1924 złotych, a za gruźlicę 1716 złotych. Za leczenie niewydolności oddechowej zapłacimy 2496 złotych, za obrzęk płuc 2444 złotych, a za wyleczenie zaburzenia oddychania w czasie snu- 1300 złotych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *