Ach, te skurczone mięśnie

Ach, te skurczone mięśnie

Skurcze mięśni mogą być bardzo nieprzyjemne i meczące, zwłaszcza jeśli dokuczają nam bardzo często z dużym natężeniem bólu. W chwili, bólu zazwyczaj nie wiem jak szybko poradzić sobie z jego złagodzeniem. Tym czasem proste zabiegi w formie masażu lub ogrzania mogą działać cuda.
Zasada działania jest prosta, musimy zrobić wszystko by skurcz minął, a więc powziąć działania mające na celu ich rozkurczenie.
Szybko i bez bólu:
Na początek ogrzewanie. Nic tak nie pomoże naszym mięśniom jak szybkie ogrzewanie bolącego miejsca. Przyłóżmy zatem do niego ciepły koc bawełniany, poduszkę elektryczna lub flanelę. Ogrzewając dane miejsce poprawimy przepływ krwi, przez co nasz mięsień poczuje się znacznie lepiej.

Ogrzanie naszego bolącego miejsca możemy także przyspieszyć gorącą kąpielą z dodatkiem soli gorzkiej.
Drugim sposobem na ból jest uciskanie miejsca bólu. Uciskanie powinno się odbywać systematycznie w kilku cyklach trwających około 10 minut.
Krążenie krwi w tętnicach zmniejsza dodatkowa dawka witaminy E. Można ja przyjmować jako dodatkowy suplement diety, w dawce około 250 miligramów.

W bolące miejsce dobrze jest także wetrzeć olejek gasterii rozesłanej, który kupimy bardzo łatwo w aptece.
Warto pamiętać, żeby nie stosować maści i olei razem z poduszką elektryczną bo możemy poparzyć skórę i nabawić się dodatkowego bólu.

Profilaktyka:
Podobno skurcze mięśni częściej zdarzają się osobom, które mają odwodniony organizm. Zaleca się zatem picie wody w dużych ilościach przez cały dzień, szczególnie przed i po wykonanych ćwiczeniach.

Ważne! Skurcze mięśni to na tyle specyficzny ból, który nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Skurcz chwyta nas w danym miejscu i puszcza po jakimś czasie. Jeśli dzieje się inaczej powinniśmy zacząć się martwić i niezwłocznie udać do lekarza.

Kiedy powinniśmy się martwić:
Gdy ból występuje w prawej dolnej części brzucha (może oznaczać zapalenie wyrostka robaczkowego),
Gdy ból jest nasilony w obrębie dolnej części pleców oraz szyi lub promieniuje wzdłuż ręki, może to być bowiem oznaką stanu przedzawałowego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *